Google Play Hatası

21.11.2013 tarihinde Genel Konular kategorisine eklenmiş, 1123 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Uygulama İndirmeye Çalışırken Karşılaşılan Hatalar.

a.) Google Play Storeye girdiğinizde [RPC:S-5:AEC-0] Sunucudan Bilgi Alınırken Hata Oluştu.

b.) Google Play Storeye [RPC:S-6:AEC-0] Sunucudan Bilgi Alınırken Hata Oluştu”

c.) Bu Uygulama Google Play Hizmetlerini güncellemeden çalışmaz.

       d.) Paket dosyası doğru bir şekilde imzalanamadı.

e.) Hesap doğrulanamıyor

Yukarıda verilen örneklere benzer hatalarla karşılaştığınızda aşağıda vermiş olduğumuz çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz. Sorunlarınız hala çözülmedi ise konu altından yorum bırakmanız halinde yaşadığınız soruna ilişkin cevabı elimizden geldiği kadar verebiliriz.

Google Play ile uygulama indirirken oluşan hataların çözümü:

İlk yöntem:

Android kurulu cihazımızın  Ayarlar menüsünden  Hesaplar kısmına gelelim ve kayıtlı bulunan hesabımızı silelim, bu işlemden sonra Android cihazı bir kez kapayıp açalım. Bu işlemi yaptıktan sonra büyük ihtimal ile hesabı tekrar ekleyip girdiğinizde sorununuz düzelmiş olacaktır. Google Play hala hata verirse başka hesapla deneme şansınız varsa birde başka hesapla giriş yapmayı deneyin Google play hesabınızı baştan yapılandırın.

 

İkinci Yöntem:

 

Bu yöntem diğerine göre daha iyi ve cihazın sağlığı açısından arada bir uygulanması gerekir. Android yüklü cihazımızın Ayarlar  kısmından Uygulama yöneticisine girip altta belirtilen seçenekler seçildikten sonra verileri sil deyip cihazımızı bir kez kapayım açmamız halinde sorun düzelmiş olacaktır.

1-Google Hesap Yöneticisi

2-Google Hizmetleri Çerçevesi

 3-Google Play hizmetleri

4-Google Play Store

5-Google Talk

6-İndirme Yöneticisi

7-Market Güncelleyici

 

Üçüncü Yöntem:

Üstte bulunan iki çözümde sorunun giderilmesine yardımcı olmadı ise son olarak yapmanız gereken tek bir şey kalıyor oda cihazınızı ilk gün ki ayarlarına geri getirmek. Bunu yapmak için cihazınızın  Ayarlar kısmından Gizlilik bölümüne gelerek  Fabrika Ayarlarına Dön seçeneğini tıklayarak cihazın ilk gün ki halini almasını sağlıyoruz ve cihazımızı bir kez açıp kapatıyoruz. Bu işlemden sonra büyük ihtimal sorun kalmayacaktır. Fabrika ayarlarına dönmeden önce cihaz üzerinde bulunan önemli dosya ve klasörleri hafıza kartınıza taşımayı unutmayın yoksa hepsi silinir.

 

Gelen aramalar:

google play sunucudan bilgi alınırken hata oluştu,google play indirme sorunu,sunucudan bilgi alınırken hata oluştu,lg g2 google play sorunu,lg g2 google play indirme sorunu,rpc:S-3 HATASI,google play hizmetleri indir,bu uygulama google play hizmetleri güncelleme den çalışmaz
Paylaş..facebook Google Play Hatasıtwitter Google Play Hatasıpinterest Google Play Hatasıgoogle Google Play Hatasılinkedin Google Play Hatası
Yazar Hakkında
admin

Yazar : admin

Yazar Hakkında : Android hakkında araştırmalar yapan ve android sorunları hakkında çözüm destekleri sunan android sevdalısı biriyim.

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


dokuz + = 17